Rozliczenie podatku z Niemiec

Polacy pracujący poza granicami naszego kraju mogą liczyć na zwrot nadpłaconego podatku, który odprowadza za nich pracodawca. Zdarza się tak, że podatnicy otrzymują zwrot rzędu kilku tysięcy złotych. Ci, co wyjechali z Polski do pracy po raz pierwszy, mogą nie wiedzieć, jak przebiega cała procedura. W dzisiejszych artykule nieco przybliżymy procedury formalne i sposoby, jak rozliczyć swój PIT z Niemiec i Austrii. Zapoznaj się z jego treścią i złóż zeznanie podatkowe bez nerwów.

Uzyskaj zwrot podatku z Niemiec. Średni zwrot to 1200 Euro!

Rozliczenie podatku z Niemiec przysługuje tym, którzy pracowali na terenie naszych zachodnich sąsiadów legalnie, na podstawie umowy o pracę. Pracodawca co miesiąc odprowadza za nich podatek do niemieckiego urzędu skarbowego – Finanzamt. Jeśli był wyższy, niż prognozował urząd, Polacy mogą ubiegać się o jego zwrot. Dotyczy to osób, które uzyskali dochód przekraczający 10700 euro, a także ci, którzy mieli więcej niż jednego pracodawcę. Rozliczyć się z niemieckim fiskusem muszą również osoby pobierające rentę i emeryturę w tym kraju. 

W celu starania się o zwrot podatku, należy przygotować następujące dokumenty, aby urzędnicy mogli określić, czy przysługuje nam otrzymanie zwrotu. Jednym z najważniejszych jest karta podatkowa Lohnsteuerkarte lub Lohnsteuerbescheinigung oraz informacje o ewentualnych kosztach dojazdu do pracy, umowa najmu mieszkania lub opłacanych rachunków za media. Dotyczą one ulg podatkowych, które mogą podnieść wartość zwrotu podatku.

Pracowałeś/aś w Austrii? Rozlicz podatek z Holandia.org

O staranie się nadpłaconej kwoty, mogą ubiegać się również pracownicy z Austrii. Doradcy podatkowi pomagają takim osobom znacząco skrócić czas oczekiwania na zwrot. W tym kraju obowiązek rozliczenia z urzędem skarbowym dotyczy podatników z rocznym dochodem przekraczającym 12 tys. euro, mających status rezydenta lub osób zameldowanych oraz tych, których austriacki urząd wezwał pisemnie do dostarczenia zeznania. Cała procedura trwa od 2 do nawet 6 miesięcy, a czas na złożenie deklaracji przypada na dzień 30 kwietnia. Na https://holandia.org/zwrot-podatku/austria/ znajdziesz szczegółowe informacje dotyczące zwrotu podatku z Austrii z Holandia.org. Skontaktuj się z doradcą w celu porady lub bezpośrednio wyślij wymagane dokumenty drogą elektroniczną. Zaufaj specjalistom z biura podatkowego Holandia.org i nie martw się PIT-em z zagranicy. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here