Analizatory spalin - urządzenia pierwszej potrzeby

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu kwestia spalin wydobywających się z kominów budynków była kompletnie ignorowana i pomijana. Dzisiaj, kiedy zanieczyszczenie środowiska jest wysokie, a powietrze, którym oddychamy jest gęste od trujących substancji ilość i jakość spalin jest kluczowa. Analizatory spalin stały się powszechnym narzędziem instalatorów, serwisantów oraz kontrolerów. Mogą z nich korzystać także użytkownicy kotłów.

Małe urządzenie, wielka precyzja

Gdyby porównać stare analizatory spalin z dzisiejszymi trudno byłoby doszukać się jakichkolwiek podobieństw. Kiedyś były one nieporęcznymi, wielkimi i ciężkimi urządzeniami, na dodatek rzadko używanymi przez specjalistów, dzisiaj to czułe, niewielkich rozmiarów czytniki, które można sparować z systemem informatycznym.

Te oczywiste udogodnienia w połączeniu z restrykcyjnymi przepisami dotyczącymi minimalizacji emisji spalin powodują, że analizatory spalin stały się powszechne i obowiązkowe w pracy instalatorów, serwisantów, a także kontrolerów. Trudno wyobrazić sobie ustawienie właściwych parametrów systemu grzewczego bez tego urządzenia. Warto podkreślić, że daje ono odczyt w pełni precyzyjny i wiarygodny, a uzyskanie błędnego wyniku jest praktycznie niemożliwe.

Analizatory spalin jako pomoc w optymalizacji

Błędem użytkowników pieców grzewczych jest odstąpienie od cyklicznych przeglądów, tymczasem każdy system wymaga regulacji ustawień. Tylko w ten sposób można uzyskać optymalizację spalania i zmniejszyć nie tylko koszty ogrzewania, ale i emisję spalin. Korzystając z analizatorów spalin technicy są w stanie określić nieprawidłowości i przywrócić piec do właściwych parametrów działania. Mówiąc wprost, analizatory spalin pozwalają na osiągnięcie najlepszych wyników pod każdym względem.

Niektóre analizatory spalin pozwalają na podłączenie urządzenia bezpośrednio do aplikacji na smartfonie lub tablecie. Dzięki temu dokumentacja z pomiaru jest automatycznie zapisywana na urządzeniu przenośnym, może podlegać dalszej analizie lub zostać wysłana w formie czytelnego i wiarygodnego raportu. W dokumentacji znajdą się wszystkie wymagane i istotne dane takie jak wynik pomiaru O2, CO, CO2, NOx, a także oznaczenie innych istotnych parametrów właściwej pracy kotła.

Analizatory spalin dostępne są w ofercie Pascal s.c..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here