Ostatnimi czasy jest niesamowity wręcz boom na książki dla dzieci. Pięknie ilustrowane książeczki, które zawierają też niejednokrotnie bardzo mądrą i pouczającą treść, zapełniają wirtualne półki księgarni wysyłkowych. Rodzice uwielbiają je kupować dla swoich pociech, bo ich przeglądanie oraz czytanie również dla nich jest ogromną przyjemnością. Wspólne czytanie książek to bowiem cudowny czas razem, budujący i zacieśniający więzi oraz dostarczający dobrej i jakościowej rozrywki.

Fenomen literatury dziecięcej

Poza tym jak grzyby po deszczy wyrastają nieduże i niezależne wydawnictwa, które wydają książeczki dla dzieci zupełnie nieznanych autorów, czasami bardzo młodych ludzi, którzy doskonale sami pamiętają jeszcze beztroskie czasy swoich dziecięcych lat. Polscy autorzy książek dla dzieci są nagradzani na całym świecie a ich dzieła są wydawane przez zagraniczne wydawnictwa. Tak właśnie stało się z bestsellerem „Pszczoły”, który zachwyca mądrą treścią i absolutnie fenomenalnymi rysunkami, które zachwycają szczegółami opisującymi świat pszczół. Doskonale radzi sobie na zagranicznym rynku również hitowa seria o Puciu, która może być wykorzystywana również do terapii logopedycznej. Zatem przyjemne i pożyteczne w pakiecie.

Książki dla dzieci

Czym kierować się, wybierając książki dla dziecka? Po pierwsze wiekiem naszej pociechy. Można oczywiście tworzyć bogatą dziecięcą biblioteczkę z myślą o przyszłości, jednak warto pamiętać o tym, że małe dzieci jeszcze wieloma pozycjami się nie zainteresują. Warto im natomiast kupić książeczki kontrastowe, które można pokazywać im już od pierwszych tygodni życia. Starszym dzieciom, które już same chwytają książeczkę, można kupić takie, które mają twarde kartki, dzięki czemu łatwiej dziecku samemu je oglądać. Dobrze, gdy w treści pojawia się wiele wyrazów dźwiękonaśladowczych, dzięki czemu dziecko uczy się, jakie dźwięki wydają różne przedmioty czy zwierzęta.

Książki dla starszych dzieci

Książki dla dzieci mogą już mieć jakąś fabułę, warto jednak pamiętać o tym, aby podczas czytania ich dzieciom, jednocześnie opowiadać im o bohaterach i przygodach, które go spotykają. Jeżeli przy okazji książeczka zawiera przyciągające wzrok ilustracje, jak na przykład niezwykle piękna „Proszę mnie przytulić”, czas spędzony razem w ten sposób jest jeszcze przyjemniejszy.

Gdzie tanio kupować książki dla dzieci

Gdy rodzice wpadną w wir kupowani dzieciom książeczek, maja ochotę co chwilę dodawać nowe tytuły do biblioteczki. Takie książeczki są po prostu piękne i bardzo nęcące. Aby kupować je w dobrych i niskich cenach, warto szukać ich w księgarni wysyłkowej. Księgarnia wysyłkowa, która dba o klientów, ma naprawdę spory wybór pozycji, zatem będą tam i gorące nowości, jak i książeczki sprzed kilku lat, które są po prostu hitem. Poza tym można je wybierać wraz z dzieckiem, siedząc sobie wygodnie w domu, co zwykle jest mniej stresujące niż zakupy w księgarni stacjonarnej, w której dzieci mogą mieć duży problem ze zrozumieniem, że można wybrać na przykład tylko jedną książeczkę a nie wszystkie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here