Leasing samochodowy dla osoby prywatnej jako ekonomiczne rozwiązanie

Leasing samochodowy zazwyczaj kojarzony jest z działaniem firmowym, nakierowanym na uzyskanie odpowiedniego pojazdu (lub kilku pojazdów) przez przedsiębiorstwo. Nie oznacza to jednak, że nie może on zostać przygotowany dla osoby prywatnej. Wręcz przeciwnie – usługa leasingu konsumenckiego pojawia się coraz częściej i jest coraz chętniej wybierana. Poznaj jego zalety.

Leasing. Jaka to forma posiadania samochodu?

Dla większości osób samochód na własność oznacza zakup takiego pojazdu – czy to za gotówkę, czy też z pomocą kredytu bankowego. Jednak nie są to jedyne opcje. Trzecią i bardzo atrakcyjną formą prawną, pozwalającą na korzystanie z auta, może być leasing.

Leasing to specyficzny rodzaj umowy, polegający na udostępnieniu samochodu przez firmę leasingową osobie prywatnej lub przedsiębiorstwu. W ramach podpisanej umowy wybierane są wszystkie szczegóły, dotyczące użytkowania auta, w tym ograniczenia w liczbie przejechanych kilometrów czy też długość trwania umowy. W czasie jej trwania osoba korzystająca z samochodu jest zobowiązana do uiszczania opłaty zgodnej z przewidywanym spadkiem wartości pojazdu.

Po okresie leasingowym istnieją dwie możliwości: samochód można wykupić za pozostałą część kwoty lub też może on zostać zwrócony, a na jego miejsce wybierany jest kolejny, nowy pojazd również w formie leasingu.

Dlaczego leasing samochodu jest interesujący i dla kogo?

Leasing to rozwiązanie dla osób, które nie mogą pozwolić sobie na bezpośredni zakup samochodu, a jednocześnie nie chcą wchodzić w umowę kredytową. To również idealne rozwiązanie dla każdego, kto chciałby zagwarantować sobie dostęp do kolejnych nowych samochodów. Dzięki leasingowi możliwa jest zmiana ich nawet co dwa lata, co oznacza, że zawsze będziemy poruszać się pięknym, nowym i w pełni sprawnym pojazdem.

Leasing konsumencki może być interesującą propozycją dla każdego, kto chciałby szybko, łatwo i bez zbyt dużej wpłaty własnej wejść w posiadanie auta.

Czy jest to ekonomiczne rozwiązanie?

Ze względu na specyficzne wyliczanie raty leasingowej w oparciu o przewidywany spadek wartości pojazdu, leasing samochodowy dla osoby prywatnej to wyjątkowo ekonomiczne rozwiązanie. Zazwyczaj jest on znacznie tańszy niż klasyczny kredyt bankowy i nie wymaga żadnej wpłaty własnej. Co więcej, niezależnie od długości jego trwania może zawsze pociągać za sobą dokładnie tę samą wysokość raty.

Łatwość wyboru, szybkość podjęcia decyzji

Najważniejszymi cechami leasingu konsumenckiego jest łatwość dokonania wszystkich formalności. Wystarczy jedynie złożenie odpowiedniego wniosku, przedstawienie dokumentu tożsamości i kilka prostych decyzji, dotyczących szczegółów umowy. Już jedna rozmowa z dealerem i jedne odwiedziny salonu pozwolą ci na przygotowanie wszystkich formalności. Ostateczną decyzję uzyskasz już w ciągu 60 minut – dzięki temu naprawdę nie będziesz musiał czekać na swój wymarzony samochód.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here