Ozonowanie

W dzisiejszych czasach coraz większą uwagę przywiązujemy do jakości wdychanego powietrza. Powodem tego jest nie tylko zwiększająca się świadomość na temat zanieczyszczeń, które dostają się do naszych płuc każdego dnia. Obecność wirusów i bakterii również obniża nasze poczucie bezpieczeństwa oraz wpływa na jakość życia. Dlatego poszukując sposobów na to, aby zapewnić sobie komfort oddychania, wiele osób zwraca się do firm, które w swojej ofercie mają ozonowanie. To nowoczesny zabieg higieniczny, na który decydują się właściciele biur, lokali gastronomicznych czy prywatnych domów. Warto wiedzieć na czym to polega i jakie daje efekty.

Ozonowanie – jak przebiega?

Ozonowanie nie jest skomplikowanym zabiegiem, jednak wymaga pewnej wiedzy oraz specjalistycznego sprzętu, jakim jest generator ozonu. Taki generator wydziela rozkładający się ozon, który uwalnia cząsteczki tlenu. Łączą się one ze szkodliwymi substancjami i neutralizują je. To zatem prosty i skuteczny sposób na dezynfekcję dowolnego pomieszczenia. Nie ma też przeciwwskazań do ozonowania pojazdów, zatem często wykonuje się tę usługę również w samochodach osobowych, karetkach pogotowia, kamperach czy autobusach.

Ozonowanie – efekty

Jeżeli w naszym domu mieszka alergik, zabieg ozonowania może znacznie ułatwić mu życie. Pleśń, bakterie, grzyby czy roztocza, które podrażniają drogi oddechowe nie będą już problemem po takiej dezynfekcji. Oprócz tego ozonowanie pomaga pozbyć się przykrych zapachów z powietrza, więc hotele oraz restauracje regularnie korzystają z tej usługi. Warto więc pomyśleć o dezynfekcji ozonem zarówno w swoim gospodarstwie domowym, jak i w firmie. Tym bardziej, że ozonowanie w żaden sposób nie jest niebezpieczne. Oczywiście pod warunkiem, że odbywa się pod okiem specjalistów. W Toruniu profesjonalnym ozonowaniem zajmuje się firma HGL Lasota. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.hgl-lasota.pl/uslugi/ozonowanie. Warto sprawdzić ofertę skierowaną zarówno do osób prywatnych, jak i do przedsiębiorców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here