W jaki sposób działają ETF-y z ekspozycją na kryptowaluty

Inwestowanie w ETF-y z ekspozycją na kryptowaluty to alternatywa dla bezpośredniego zakupu kryptowalut. Jak działają tego typu fundusze? Dlaczego warto w nie inwestować? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

ETF z ekspozycją na kryptowaluty – czym jest i jak działa?

ETF z ekspozycją na kryptowaluty to podobnie jak inne ETF-y specjalny rodzaj funduszu inwestycyjnego, który jest notowany na giełdzie, a co za tym idzie poddawany bieżącej wycenie. W jego przypadku instrumentem bazowym jest konkretna kryptowaluta, a co za tym idzie ETF stara się naśladować jej notowania. W efekcie każdy wzrost lub spadek jej wartości powinien skutkować identycznym wzrostem lub spadkiem wartości jednostek ETF-u.

Jak inwestować w ETF-y z ekspozycją na kryptowaluty?

Mając świadomość, że ETF-y z ekspozycją na kryptowaluty są notowane na giełdzie należy pamiętać, że ich zakup wymaga posiadania odpowiedniego rachunku inwestycyjnego. Jego otwarcia można dokonać online, a możliwość tę umożliwia strona informacyjna brokera, który udostępnia możliwość inwestowania w ETF-y z ekspozycją na kryptowaluty. Należy również mieć świadomość, że wybór odpowiedniego brokera jest bardzo ważny. Wynika to z faktu, że przekłada się on nie tylko na możliwości inwestycyjne, ale także komfort inwestowania, czy wysokość potencjalnych zysków (ze względu na pobierane opłaty). Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się w artykule przedstawiającym mechanizm wyboru rachunku inwestycyjnego.

Dlaczego warto kupić ETF-y z ekspozycją na kryptowaluty?

Inwestowanie w ETF-y z ekspozycją na kryptowaluty staje się w Polsce coraz bardziej popularne. Z czego to wynika? Przede wszystkim z faktu, że tego typu inwestycja jest znacznie bezpieczniejsza niż bezpośredni zakup kryptowalut. Nie wymaga bowiem posiadania portfela kryptowalutowego, a co za tym idzie nie istnieje ryzyko utraty dostępu do niego. Warto również zwrócić uwagę na prostotę tego typu inwestycji, co wynika z faktu, że funkcjonuje ona dokładnie w taki sam sposób, co inwestowanie w akcje, czy inne ETF-y. Warto również zwrócić uwagę na fakt, że inwestowanie w ETF-y z ekspozycją na kryptowaluty wiąże się z niższym poziomem ryzyka niż ich bezpośredni zakup. Wynika to z faktu, że ETF-y nie stosują dźwigni finansowej, co w dużej mierze łagodzi niestabilność tego rynku.

Podsumowując należy stwierdzić, że ETF-y z ekspozycją na kryptowaluty działają dokładnie tak samo, jak inne tego typu fundusze. W związku z tym ich zakup może stanowić alternatywę dla bezpośredniego inwestowania w kryptowaluty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here