3 nieoczekiwane korzyści z nauki języka angielskiego

Decyzję o nauce angielskiego podejmuje coraz więcej osób. Lekcje zaczynamy z różnych powodów. Czasami musimy podnieść swoje kwalifikacje, by zdobyć wymarzone stanowisko pracy, innym razem – gdy szykujemy się do podróży, a niekiedy po prostu dla samej satysfakcji. Wielu z nas nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, że oprócz wszystkich oczywistych zalet, nauka języka angielskiego ma też kilka zupełnie nieoczekiwanych.

Łatwiej w przyszłości

Angielski to dla wielu osób pierwszy język obcy. Choć na początku nauka angielskiego może sprawiać nam problemy, po pewnym czasie na pewno będziemy się nim posługiwać na coraz lepszym poziomie. Dodatkową korzyścią jest to, że późniejsza nauka kolejnych języków obcych przyjdzie nam długo łatwiej. Stanie się tak szczególnie wtedy, gdy wybierzemy języki z tej samej grupy językowej (na przykład duński, norweski czy niemiecki). Dlaczego tak się dzieje? Ponieważ wyrabiamy w sobie pewne umiejętności, które mogą okazać się niezbędne podczas kolejnych zajęć.

Ćwiczenia niekoniecznie fizyczne

Nauka, jak nie trudno się domyślić, to doskonały trening dla naszego mózgu. Powtórki i regularne zajęcia językowe sprawiają, że nasz mózg zaczyna działać na wyższych obrotach. Ćwiczymy pamięć, przyswajamy nowe informacje, a nawet wykazujemy się kreatywnością.  Bez wątpienia warto poświecić czas na naukę języka angielskiego. Aby jednak była ona skuteczna, powinniśmy skorzystać z kilku różnych metod przyswajania wiedzy. Zajęcia w szkole językowej lub lekcje indywidualne to podstawa. Obie te opcje zapewnia nam szkoła Lincoln. Do tego możemy dodać regularne powtórki w domu, przy wykorzystaniu np. zagranicznych filmów czy książek. Tak zaplanowana nauka nie tylko będzie świetnie stymulować nasz mózg, lecz także szybko przyniesie efekty.

Większa dostępność

Wiele stron internetowych, ciekawych książek i gazet jest wydawanych jedynie po angielsku. Żeby móc z nich w pełni korzystać, musimy dobrze znać ten język. Możliwość wykorzystania tych wszystkich źródeł w oryginale docenią szczególnie studenci. Często podczas szukania informacji niezbędnych do napisania prac okazuje się, że najlepsze pozycje nie są przetłumaczone na nasz język. Wtedy bez wątpienia przyda się znajomość angielskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here