Jak dobry prawnik pomoże w rozwoju firmy?

Rozwój firmy to cel każdego przedsiębiorcy. Zależy on od kilku czynników. Jednym z nich jest chociażby obsługa prawna. Dlaczego może ona nam pomóc?

Czy każda firma współpracuje z prawnikiem?

Polskie prawo to temat rzeka. Trudno samodzielnie poradzić sobie z zapisami tego kodeksu, zwłaszcza gdy nie kończyliśmy studiów w tym zakresie. Polskie społeczeństwo wciąż powiela stereotypy dotyczącej tej grupy zawodowej, mimo że rzeczywista sytuacja już dawno uległa zmianie. Dawniej prawnicy byli bowiem grupą zamkniętą, a dostęp do niej był mocno ograniczony. Od wielu lat sytuacja uległa już jednak diametralnej zmianie. Mimo to stereotypy wciąż dają o sobie znać, chociaż ich siła nie jest już tak duża. Jednak późne zmiany ustrojowe w naszym kraju sprawiły, że odsetek rodaków korzystających z pomocy prawnej wciąż jest zdecydowanie niższy niż w krajach Europy Zachodniej. Dla przykładu w Niemczech własnego prawnika ma 65% obywateli. W naszym kraju jest to zaledwie 1%. Podobnie rzecz ma się odnośnie przedsiębiorców współpracujących z kancelariami prawnymi. Ci mniejsi nie widzą konieczności i nie chcą obciążać budżet dodatkowymi kosztami. Wydaje im się to także niepotrzebne, w sytuacji gdy wszelkie relacje biznesowe opierają się na wzajemnym zaufaniu. Co jednak w sytuacji, gdy jeden z kontrahentów zacznie grać nieczysto i na razi nas na duże straty? Wówczas dobrze jest mieć kogoś, kto zabezpieczy nas przed tego typu zagrożeniami. Wówczas koszty obsługi nie będą tak wysokie jak widmo ewentualnych kar. Poza tym, najczęściej możemy wybierać pomiędzy rozliczeniem godzinowym, a ryczałtem za obsługę prawną. W ten sposób każda ze stron będzie zadowolona.

Dobry prawnik, czyli na co zwrócić uwagę przy wyborze?

O czym więc powinniśmy pamiętać w trakcie poszukiwania kancelarii prawnej? Przede wszystkim zadbajmy o to, aby znała ona twoją branżę. Specjalizacja w konkretnych dziedzinach, połączona z dużym doświadczeniem pozwoli nam spodziewać się fachowej pomocy. Dobry prawnik będzie też reprezentował stricte biznesowe podejście. Dzięki temu łatwiej będzie nawiązać współpracę i znaleźć nić porozumienia. Jedna z takich kancelarii jest dostępna pod tym linkiem http://www.kancelaria-ciesielski.pl. Co możemy zyskać w ramach takiej współpracy? Przede wszystkim spokój. Dobry prawnik przeprowadzi audyt w twojej firmie, dzięki czemu będzie mógł wyeliminować wszelkie błędy, które mogłyby skutkować nałożeniem jakichkolwiek kar. Kancelarie prowadzą też szkolenia z ochrony danych osobowych, dzięki czemu RODO nie będzie stanowiło już wielkiej niewiadomej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here