8 Metod na zdobycie popularności na Instagramie

Co to jest serwis Instagram?

Instagram to jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych. Jest popularny na całym świecie. Powstał w 2010 roku, natomiast w 2012 został wykupiony przez Facebooka. Posiada aż 33 wersje językowe. Jest popularny nie tylko wśród młodzieży, ale ludzi w każdym wieku. Bardzo owocnie z Instagrama korzystają również firmy, aby dotrzeć do szerszego grona osób i pozyskać więcej klientów.

Popularność konta na Insagramie.

Konta założone na Instagramie różnią się swoją popularnością. Im bardziej popularne konto tym więcej ma obserwujących. Co zrobić, aby pozyskać ich jak najwięcej? Czy jest na to jakaś jedna metoda? Oczywiście najłatwiej jest kupić obserwujących na Instagramie, lecz czy da się ich zdobyć bez wydawania pieniędzy? Oto kilka porad jak wypromować swoje konto. Nie ważne czy jest ono prywatne czy firmowe, zasady postępowania są takie same.

Używaj poprawnie hashtagów

Są to słowa lub frazy, które poprzedza znak #. Pozwala on na pogrupowanie tematycznie dodanych zdjęć czy materiałów i ułatwia znalezienie szukanej frazy przez użytkowników.
Hashtagów należy umiejętnie używać. To jedno z najlepszych i najskuteczniejszych narzędzi umożliwiających dotarcie do jak największej liczby odbiorców. Dzięki nim można zyskać również aktywność pod publikowanymi postami. Ważne, aby wybierać najbardziej optymalne hashtagi. Jaki to są? Takie na które nie przypada więcej zdjęć niż 300 tysięcy , ale też nie mniej niż 50 tysięcy. Hashtagi należy także umiejętnie wstawiać. Nie wstawiaj ich jako podpis pod zdjęciem lecz dodaj je w komentarzu do niego.

Instagram Stories

Według ekspertów publikowanie codziennie minimum 5 Insta Stories zdecydowanie przyczynia się do zwiększenie obserwujących oraz do popularności konta. Można to zaobserwować nawet w ilości osób, które oglądają Twoją relację. Ich liczba sukcesywnie na przestrzeni czasu wzrasta.

Transmisja na żywo

Ten rodzaj aktywności na koncie sprawia, że dbasz o stałych obserwatorów jak również pozyskujesz nowych. Najlepiej przeprowadzać ja o stałych porach i w konkretne dni tygodnia lub jeżeli jest taka możliwość to codziennie.

Planuj dodawane treści.

Wcześniej zaplanuj jakie treści będą dodawane na Twoim koncie, aby nie panował na nim chaos. Posegreguj treści tematycznie. Stwórz w miarę spójną szatę graficzną. Jednym słowem porządek przyciąga widza.

Aktywność w serwisie i zaangażowanie.

Ważne jest, abyś Ty był aktywny na Instagramie. Zdecydowanie zwiększy to Twoja popularność oraz późniejsze zasięgi. Spraw by Twoi obserwujący oraz osoby odwiedzające Twoje konto byli także aktywni. Jak to zrobić? Np. Zadaj pytanie pod postem lub zrób Quiz. Przyczyni się to do wzrostu aktywności pod danym postem i na Twoim koncie.

Interakcje

W tym portalu są bardzo ważne. Odpisz na pozostawione komentarze. Zalajkuj je, spraw, aby na Twoim profilu coś się działo. Dzięki temu będziesz miał relację z osobami udzielającymi się na profilu.

Obserwacje użytkowników

Najlepiej obserwuj użytkowników, którzy mogą być Twoimi potencjalnymi odbiorcami. Wyszukaj takie konta najlepiej kilkanaście ( na początek) i zacznij ich szczegółową obserwację.

Postaw na wartości treści

Publikuj coś co trafi do potencjalnego użytkownika i przykuje jego uwagę na dłużej. Ciekawy post, który sprawi, że pozostanie chwilę na Twoim kocie, a najlepiej jak zostawi po sobie jakiś ślad np. lajka lub komentarz.

Jak widać, aby zwiększyć swoją popularność na Instagramie należy poświęcić temu sporo czasu i chęci. Działania musza być przemyślane, najlepiej jak mamy już z góry opracowaną pewną strategię. Jednak nie jest to rzecz niewykonalna. Wystarczy tylko dobrze się taktycznie i merytorycznie do tego przygotować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here