Finansowanie emeryckich potrzeb – skorzystaj z kredytu

Emerytura to okres w życiu, na który wiele dojrzałych osób czeka z utęsknieniem jednocześnie martwiąc się o stan swoich finansów w tym czasie. Na szczęście banki wychodzą naprzeciw emerytom oferując im korzystne kredyty. Czy warto z nich korzystać? Kto ma największe szanse na kredyt dla emeryta?

Emerytura – nie zawsze taka wesoła

Wiek 65+ to czas, w którym stopniowo zaczyna się już tracić siły na codzienne wstawanie do pracy, a niejednego człowieka dopada syndrom wypalenia zawodowego. Wtedy najlepiej jest odejść na zasłużoną emeryturę i zamiast każdego dnia walczyć o utrzymanie się w zawodzie – co miesiąc pobierać należne sobie pieniądze i nimi gospodarować. Z reguły emerytury Polaków nie są jednak zbyt wysokie. Przy oszczędnym gospodarowaniu i niewielkich kosztach życia pozwalają one na utrzymanie domu, wykupienie leków i wyżywienie się, a czasem wystarcza jeszcze na prezent dla wnuczków. Jednocześnie seniorzy są taką grupą społeczną, która w życiu osiągnęła już wszystko, co się udało, więc zwykle żyją z dnia na dzień, eksploatują posiadane już samochody czy sprzęty AGD, nie myślą o inwestowaniu, kupnie najmodniejszych ubrań czy smartfonów, a więc nie mają większych potrzeb niż te bieżące. To także grupa, która zazwyczaj zajmuje posiadane na własność mieszkania czy samochody i dawno spłaciła wszelkie kredyty. Te czynniki zdecydowanie wpływają na zdolność kredytową emeryta!

Czy bank może pomóc emerytowi w finansowaniu marzeń?

Losowe wydarzenia, takie jak zepsuta pralka czy wypadek i konieczność kosztownej rehabilitacji, to rzeczy, z którymi nie można czekać i należy natychmiast zdobyć na nie pieniądze. Nierzadko emeryci nie mają wielkich oszczędności, dlatego powinni sięgnąć po kredyt dla emeryta. Pomoże on sfinansować wszystkie bieżące potrzeby i spłacać je w ratach dzięki systematycznie przychodzącej emeryturze. Jednak należy pamiętać, że im starsza jest osoba, tym mniejsza jest jej zdolność kredytowa. A zatem, choć emeryci na ogół są postrzegani jako bardziej wiarygodni płatnicy rat niż na przykład studenci bez stałego źródła dochodów, to i tam z biegiem czasu ryzyko niespłacenia kredytu do końca jest mniejsze.

Jak zaciągnąć kredyt dla emeryta?

Aby skorzystać z takiej możliwości finansowania swoich dodatkowych potrzeb czy marzeń, warto użyć kalkulatora kredytowego. Pomoże on ustalić wysokość kredytu i wysokość oraz ilość rat do spłaty, aby orientacyjnie można było sprawdzić, czy wzięcie kredytu jest w ogóle w zasięgu możliwości seniora. Następnie należy złożyć wniosek o przygotowanie najkorzystniejszych ofert i wśród nich wybrać tę, która dopomoże w realizacji planów finansowych emeryta. Dziś niemal każdy bank oraz instytucja pozabankowa ma w ofercie produkty finansowe dla starszych osób. W większości przypadków do otrzymania takiego kredytu potrzebne są tylko dane z dowodu i ewentualny ostatni odcinek emerytury – informacje o jej wysokości są wystarczające, by zdecydować o przyznaniu kredytu. Często banki weryfikują też historię kredytową seniora, aby sprawdzić, czy nie zalegał on wcześniej z kredytami lub obecnie nie ma żadnych zobowiązań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here