biznes

Ten kto prowadzi własny biznes i nierzadko obraca dużymi kwotami pieniędzy, powinien zawsze trzymać rękę na pulsie. Szukanie wiarygodnego źródła informacji na temat marketingu, finansów i bieżącej sytuacji przedsiębiorców w kraju, może jednak nastręczać sporo problemów. Jeśli dużo częściej niż byś chciał trafiasz na webinary zachęcające do udziału w piramidzie finansowej lub inne ordynarnie wklejone treści sponsorowane, a merytorycznych treści nie sposób odnaleźć, to znaczy, że szukasz w złym miejscu. Zobacz jak rozpoznać rzetelny portal biznesowy.

Znajdź portal biznesowy w języku polskim

Czasem kusi cię na pewno by zajrzeć na znane portale zagraniczne. Nie ma w zasadzie w tym nic złego, ale traktuj je raczej jako dodatkowe źródło informacji. Portale zagraniczne nie odnoszą się bezpośrednio w żaden sposób do sytuacji ekonomicznej w Polsce. Rynek, na którym działasz powinien być tym rynkiem, na temat którego robisz wywiad. Nawet jeśli inwestujesz w zagraniczne firmy, to właśnie polscy eksperci będą tworzyć treści, które będą miały na względzie twój interes, jako polskiego przedsiębiorcy na rynku zagranicznym. Poza tym, ze względu na barierę językową, może ci być trochę trudniej zweryfikować prawdziwość treści zamieszczonych na zagranicznych stronach.

Rzetelny portal biznesowy zawiera aktualne informacje

Portal, który ma leniwych redaktorów, to nie zadawaj sobie trudu, żeby tam zaglądać. Aktualne informacje i merytoryczne treści powinny pojawiać się regularnie. Przestarzałe informacje na nic ci się zdadzą. Nie możesz ryzykować, że dopiero po fakcie dowiesz się ze spóźnionego artykułu o swojej nietrafionej inwestycji. Jeśli chcesz być zawsze dobrze poinformowany i poczytać teksty tworzone przez liderów biznesu, zrób zakładkę na tej stronie: https://allebiznes.pl/. Portal funkcjonuje prężnie nawet w dobie kryzysu i systematycznie publikuje treści.

Portal biznesowy powinien zawierać opinie specjalistów

Zwróć uwagę, czy eksperci, których opinie czytasz zawsze są anonimowi. Rzetelna strona internetowa powinna zawierać teksty tworzone przez osoby, które mają specjalistyczną wiedzę i biznesowe sukcesy na koncie. Poszukaj sekcji z wywiadami i sprawdź czy na stronie znajdziesz informacje o publikujących na niej osobach. Jeśli żaden z redaktorów nie zdradza nawet swojego nazwiska, powinien to być dla ciebie znak ostrzegawczy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here