Kredyt i niebezpieczeństwo utraty dowodu osobistego

Czy w dzisiejszych czasach opłaca się brać kredyt? To pytanie rozbrzmiewa w uszach wielu z nas, praktycznie od samego momentu osiągnięcia pełnoletności. I w związku ze wspomnianą pełnoletniością, czyli tym samym uzyskaniem przez nas dowodu osobistego, który jest dokumentem tzw. wagi państwowej, ponieważ stwierdza naszą tożsamość oraz poświadcza o posiadanym przez nas statusie obywatela danego kraju, należy pamiętać o kilku istotnych sprawach. Jakimi są? No słucham, drogich mądralińskich, którzy świetnie się znają na systemach monetarnych, a mówiąc po staropolsku, łamią “u” przez “o”.

ZASADNOŚĆ ISTNIENIA DOKUMENTU TOŻSAMOŚCI

Zgódźmy się chociaż co do tego, że celem posiadania przez nas dowodu osobistego, wydanego przez organy państwowe, jest potwierdzenie naszej tożsamości. Oczywiście, my jako niezależnie funkcjonujące jednostki naszego, wspólnego wszystkim innym osobom społeczeństwa oraz tożsami ze swoim ja, zwyczajni chodzący po ziemi ludzie, świetnie zdajemy sobie sprawę z tego, że istniejemy i jesteśmy. Tym samym, żaden dokument tożsamości ani dowód osobisty, nie powinien nam być do niczego potrzebny. Prawda? Prawda! Tym bardziej nie powinien być nam potrzebny, jeśli nasza egzystencja przebiega bezkonfliktowo, nie łamiemy oficjalnie prawa i nie jesteśmy jakoś specjalnie narażeni na złośliwości, wynikające ze strony innych osób z naszego najbliższego otoczenia. Dodatkowe informacje na ten temat, znajdziecie państwo odwiedziając serwis pożyczkolog.pl pod adersem: https://pozyczkolog.pl/.

Co jednak, gdy nasz dowód osobisty nagle zniknie? Ulegnie destrukcji lub zostanie przez kogoś zwyczajnie skradziony lub też innymi słowy, niechcący pożyczony? I tego właśnie, jako obywatele naszego państwa, które przecież jest w całości polskie, powinniśmy się szczególnie trwożyć oraz wystrzegać. Z utratą dowodu, nie są związane kary cielesne, przesiadywanie na koju w więzieniu ani też żadne zatrważające obciążenia finansowe. Jednak istnieje szereg innego rodzaju związanych z utratą dokumentu tożsamości zagrożeń, które czasem, mogą być równie albo i bardziej uciążliwe. Co zatem może nas czekać, gdy nie zadbamy o swoją zgubę? A same straty, moi drodzy, same straty! A mówią dokładnie, droga przez pola i bezdroża, pełne kujących róż bez kolców. Mam nadzieję, że wyraziłam się na dość dosadnie, by nikt z tego nic nie zrozumiał. Ale do rzeczy.

POGOTOWIE RATUNKOWE W PRZYPADKU UTRATY DOWODU OSOBISTEGO

Po pierwsze, jeśli zostaliśmy w jakiś nieokreślony dla nikogo sposób pozbawieni dowodu osobistego, należy zgłosić to w najbliższym urzędzie miejskim, obsługującym nasz tzw. meldunek. Czyli po prostu ulicę przy której jesteśmy zameldowani i przy której numerze znajduje się aktualnie zajmowane/najmowane przez nas dom/mieszkanie. Jeśli wyślemy ten rodzaj biletu loteryjnego i w związku z utratą dowodu osobistego, zdecydujemy się w końcu wybrać do Urzędu Gminy lub Miasta, możemy się na pewno spodziewać, że w zamian otrzymamy od pracowników administracji dokument potwierdzający ów stan zastany. Dokument ten nosi nazwę “Zaświadczenie o utracie lub uszkodzeniu dowodu osobistego” i jest kwitowany/podpisany przez Burmistrza miasta, w którym mieszkamy/obecnie przebywamy. Dodatkowe informacje na ten temat, znajdziecie państwo na stronie https://pozyczkolog.pl/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here