W jaki sposób uzyskać kredyt na własną działalność

Jeśli chcesz otworzyć własną działalność gospodarczą musisz pomyśleć o znalezieniu finansowania. Nie każdy dysponuje własnymi środkami na ten cel. Podjęcie działalności gospodarczej wiąże się z pewnymi kosztami. Żeby je sfinansować często niezbędne będzie otrzymanie kredytu. Gdzie znaleźć dobry kredyt dla firmy i co zrobić, żeby go uzyskać? Dowiesz się tego czytając ten artykuł.

Jak sfinansować rozpoczęcie działalności gospodarczej?

Założenie własnej firmy wydaje się proste. Jeśli posiadasz profil zaufany to wszystkich formalności możesz dokonać przez Internet. Niezbędny będzie wpis do ewidencji działalności gospodarczej. Na szczęście jest on dokonywany bezpłatnie, więc tutaj nie poniesiesz żadnych kosztów.

Własna działalność gospodarcza jest też związana z prowadzeniem księgowości. Jeśli się na tym nie znasz to dobrym rozwiązaniem będą usługi wirtualnego biura księgowego. Tutaj trzeba ponieść pewne koszty, ale lepiej to zrobić i mieć pewność, że pod względem księgowym wszystko będzie w jak najlepszym porządku.

Kolejną sprawą będzie zgłoszenie do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Tutaj zgłoszenie też nic nie kosztuje, ale będzie się wiązało z opłatami w przyszłości. Każdy prowadzący działalność musi opłacać składki ZUS. Ich wysokość zależy od tego czy ma inny tytuł do ubezpieczeń.

Swoją działalność musisz zgłosić też do urzędu skarbowego, który nada Ci numer identyfikacji podatkowej czyli NIP. Tutaj znów nie musisz nic za to płacić, ale w kolejnych miesiącach trzeba będzie odprowadzać zaliczki na podatek. Jak znaleźć na to wszystko środki, skoro firma nie przynosi jeszcze zysków? Można uzyskać kredyt na finansowanie swojej działalności.

Gdzie znaleźć kredyt na własną działalność?

Banki przed udzieleniem kredytu badają zdolność kredytową. Najczęściej niezbędny będzie też wpis do rejestru działalności gospodarczej. Kolejne elementy wymagane do wniosku kredytowego to zaświadczenie o niezaleganiu ze składkami ZUS i podatkami.

Często banki proszą też o biznesplan, żeby mieć pewność, że kredytowane przedsięwzięcie ma szanse powodzenia. Wszystko to powoduje, że niektóre banki nie mają w ofercie kredytów dla początkujących przedsiębiorców.

Jak więc wyszukać najlepszą ofertę kredytu dla nowo powstałej firmy? Możesz zajrzeć na stronę http://kredytnakazdycel.pl/kredyt-na-otwarcie-dzialalnosci-gospodarczej-jak-go-dostac/ gdzie znajdziesz porównanie ofert wielu banków, tak by wybrać dla siebie najbardziej korzystną ofertę.

Zalety kredytu hipotecznego

W przypadku produktu bankowego jakim jest kredyt hipoteczny na działalność gospodarczą nie trzeba spełnić tak wyśrubowanych warunków jak w przypadku kredytu gotówkowego. Wszystko dlatego, że bank posiada solidne zabezpieczenie w postaci wpisu do księgi wieczystej nieruchomości, która stanowi zabezpieczenie kredytu.

Jego uzyskanie może być łatwiejsze w przypadku mniejszej zdolności kredytowej, bo najczęściej jego cechą jest długi okres kredytowania, który korzystnie wpływa na zdolność kredytową. W tym przypadku niezbędne będzie ubezpieczenie nieruchomości oraz dokumenty potwierdzające, że nieruchomość stanowi Twoją własność.

Czy kredyt gotówkowy to dobre rozwiązanie?

Czy warto finansować działalność kredytem gotówkowym? Zazwyczaj kredyty gotówkowe mają wysokie oprocentowanie, ale jest jeden wyjątek. Można skorzystać z preferencyjnej pożyczki na start działalności gospodarczej z programu „Pierwszy biznes – Wsparcie w Starcie”, który jest realizowany za pośrednictwem Banku Gospodarstwa Krajowego. Więcej na ten temat możesz się dowiedzieć na stronie kredytnakazdycel.

Kredyt firmowy – oferta dla osób prowadzących biznes

Każdy kto prowadzi własną działalność gospodarczą jest obowiązany do posiadania konta firmowego. Często jest w tym przypadku dostępny kredyt inwestycyjny w rachunku bieżącym. Jednak udzielenie pożyczki najczęściej wymaga spełnienia pewnych warunków, które nie zawsze są możliwe do spełnienia jeśli otwarcie działalności gospodarczej miało miejsce stosunkowo niedawno.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here