Wokół niemal wszędzie atakują nas ostatnimi czasy kryptowaluty. Mówią o nich w telewizji, piszą w prasie, Internecie. Wplatane są nawet w fabułę topowych seriali. Ale właściwie co to jest kryptowaluta i o co tyle szumu?

Odpowiadając wprost na pytanie co to są kryptowaluty, możemy powiedzieć: wirtualne pieniądze. Chcemy jednak być dokładni. Z tego powodu przytoczymy również profesjonalną definicję. To nic innego, jak rozproszony system księgowy, bazujący na kryptografii. Przechowuje on informacje o stanie posiadania w umownych jednostkach. Istotny jest tu fakt, że kryptowaluty nie mają swojego odzwierciedlenia w realnym świecie. Nie istnieją ich wersje papierowe, ani z kruszcu. Nie możesz nosić ich w prawdziwym portfelu, a jedynie w wirtualnym. Jeśli jesteś typem inwestora, to mogą być one dla Ciebie bardzo interesującym tematem, bowiem porównywane są do złota. Tak samo, jak ten cenny metal, należy je wykopać (ale w przestrzeni wirtualnej) i jest ich ograniczona ilość.

 Kryptowaluty jak zacząć inwestowanie? Przede wszystkim poznaj dobrze rynek i samo zagadnienie. Chętnie Ci w tym pomożemy. W naszej grupie znajdują się eksperci, doskonale znający to zagadnienie od podszewki. Możesz do nas dołączyć lub skorzystać z proponowanych przez nas szkoleń. Podczas nich odpowiemy na wszystkie Twoje pytania, powiemy kryptowaluta co to jest i mądrze ją wykorzystać. Gdy dysponujesz już odpowiednią wiedzą, potrzebny będzie kapitał. Na początku, najlepsze rezultaty możesz wypracować, inwestując przynajmniej kilka tysięcy złotych. Wtedy warto zainteresować się giełdą i jej ofertą.

Na giełdzie możesz skorzystać z kilku opcji.

  • Short-term to rozwiązanie dla osób, które potrzebują pieniędzy w dość krótkim czasie. Jednocześnie to najniebezpieczniejszy sposób wzbogacenia się. Z opcji tej korzystają głównie doświadczeni gracze giełdowi. Całe zagranie polega na otwarciu danej pozycji na zaledwie kilka godzin, maksymalnie kilka dni. Metoda ta sprawdza się, w sytuacji, gdy posiadamy informacje, np. na temat fuzji firm Y oraz Z. Metodę tę warto zastosować dopiero po głębokiej analizie rynku.
  • Medium-term to transakcje, polegające na utworzeniu pozycji, które dotyczą, np. BTC/USD. Mówiąc wprost chodzi o zakup bitcoinów, a następnie oczekiwanie na konkretne zapowiadane wydarzenia, m.in. aktualizacje segwit na bitcoinie. Tej metodzie poświęca się od kilku dni do kilku tygodni.
  • Metoda long-term, to najbezpieczniejsza metoda zarabiania na giełdzie. Należy jednak mieć mocne nerwy i uzbroić się w cierpliwość. Polega ona na otwarciu konkretnej pozycji i oczekiwaniu na zysk przez dłuży czas. Taka operacja trwa od kilku miesięcy do nawet kilku lat.
  • Ostatnią metodą zarabiania na giełdzie są tzw. transakcje arbitrażowe. W tym przypadku inwestor dokonuje zakupu kryptowaluty na jednej giełdzie, a sprzedaje ją na innej. W ten sposób wykorzystuje się różnicę w cenie aktywów.

Pamiętaj, że kryptowaluty nie są stabilne. Ich losy bywają przewrotne. W przeszłości odnotowano ich znaczne spadki na giełdzie, a nawet tzw. śmierć kryptowaluty. Dobrze przemyśl każdą planowaną inwestycję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here