Lodowisko przenośne – jak je dobrze dobrać

Budowa lodowiska to inwestycja, po którą sięga coraz więcej gmin i miast. Zapewnia bowiem rozrywkę w okresie zimowym, zachęcając jednocześnie do wyjścia z domu. W jaki sposób budowane są takie obiekty i kto oferuje tego rodzaju usługi?

Czy lodowisko przenośne jest opłacalne?

Jazda na łyżwach to jedna z najchętniej wybieranych aktywności w okresie zimowym. Z roku na rok przybywa lodowisk mobilnych. To zasługa chociażby programu „Biały Orlik”, który był realizowany w latach 2010 – 2012. Dziś lodowisko przenośne pojawia się praktycznie w każdym większym mieście. Coraz chętniej sięgają po nie także gminy. Wielkość obiektu można bowiem dopasować do potrzeb klienta, co tylko zwiększa zainteresowanie tym rozwiązaniem. Na lodowisko przenośne decydują się także właściciele restauracji czy hoteli. Inwestycja ta jest bowiem bardzo opłacalna. Obiekt można wykorzystać chociażby jako dodatkową powierzchnię reklamową. Na taką formę promocji zawsze znajdą się chętni. Ważne, by postawić je w miejscu chętnie uczęszczanym przez mieszkańców i turystów. Wówczas o frekwencję możemy być spokojni.

Lodowisko przenośne – jak przebiega budowa?

Budową lodowiska zajmują się profesjonalne firmy. Oferują one sprzedaż lub wynajem takich obiektów. Ta druga opcja jest bardzo opłacalna. Lodowisko przenośne jest wynajmowane na określony czas, a montażem i serwisem zajmuje się firma. Jedną z nich znajdziesz chociażby w tym miejscu http://www.ras-lodowiska.pl/produkt/sprzedaz-lodowisk-mobilnych/. Dzięki temu możemy być spokojni o efekt końcowy. Wszystko zostanie bowiem zrobione jak należy. Budowa lodowiska przenośnego zaczyna się od wypoziomowania terenu. Następnie rozkłada się folię, kantówki oraz maty PE. Kolejnym krokiem jest montaż band i agregatu, który łączy się z matami. Gdy pracownicy sprawdzą szczelność systemu i wypełnią go glikolem, mogą przystąpić do stworzenia tafli lodu. Proces ten może trwać nawet kilka dni. Lodowisko przenośne musi bowiem mieć taflę o grubości dziesięciu centymetrów. Zapewni to bezpieczne korzystanie ze ślizgawki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here