Pożyczki pod zastaw auta

Na polskim rynku produktów finansowych jest znacznie więcej ciekawych ofert niż wiele osób zdaje sobie sprawę. Pożyczkodawcy i kredytodawcy zdają sobie sprawę z tego, że ich klienci mogą mieć bardzo różnorodne potrzebny i możliwości finansowe, dlatego też udostępniają wiele typów zobowiązań, aby każdy mógł znaleźć najlepsze rozwiązanie dla siebie.

Ciekawym produktem finansowym jest chociażby pożyczka pod zastaw auta. To szczególnie interesująca propozycja dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej, ale nie tylko. Jak działają tego typu zobowiązania? Czy dalej można korzystać z samochodu z trakcie spłaty zobowiązania? Czy warto taką pożyczkę zaciągnąć? Na wszystkie te pytania postaramy się wyczerpująco odpowiedzieć poniżej.

Na jakich zasadach udzielane są pożyczki pod zastaw auta?

Udzielenie pożyczki lub kredytu zawsze wiąże się dla danej instytucji finansowej z pewnym ryzykiem. Im wyższe ryzyko kredytowe, tym trudniej może być kredytobiorcy otrzymać pozytywną decyzję kredytową. Ryzyko podnoszą takie aspekty, jak niska zdolność kredytowa czy negatywna historia kredytowa. Zmniejszają je zaś między innymi różne zabezpieczenia kredytu, dzięki którym wierzyciel ma większą pewność, że w razie problemów finansowych kredytobiorcy odzyska swoją należność.

Zabezpieczeniem pożyczki może być na przykład samochód. Pożyczka pod zastaw auta działa w ten sposób, że w razie, gdyby zobowiązanie nie było spłacane na czas, pożyczkodawca będzie mógł sprzedać pojazd i pokryć dług uzyskanymi w ten sposób środkami.

Można wymienić dwa rodzaje zastawów: rejestrowy i ogólny. W tym pierwszym przypadku pożyczkobiorca może dalej użytkować pojazd w trakcie okresu spłaty zobowiązania, w drugim zaś przedmiot zastawu pozostaje w posiadaniu pożyczkodawcy do momentu całkowitego uregulowania zobowiązania.

Dalsze informacje na temat pożyczki pod zastaw auta można znaleźć tutaj: https://habza.com.pl/pozyczki-bez-bik-zastaw-auta/. To ciekawy rodzaj pożyczki, który może być szczególnie przydatny, jeśli znajdujemy się w ciężkiej sytuacji i uzyskanie niezabezpieczonej pożyczki będzie bardzo trudne.

Czy pożyczki pod zastaw auta są opłacalne?

Pożyczki pod zastaw auta mogą być opłacalne dla osób, którym zależy na szybciej i dużej pożyczce, a które nie mają bardzo wysokiej zdolności kredytowej lub w pełni pozytywnej historii kredytowej. Zastawienie pojazdu będzie dla nich wygodnym sposobem na zmniejszenie ryzyka kredytowego i otrzymanie potrzebnej gotówki bez zbędnych formalności.

Wartość takiej pożyczki może wynieść nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zazwyczaj maksymalna kwota pożyczki jest kalkulowana w oparciu o wartość pojazdu i wynosi na przykład 80-90% wartości auta.

Żeby oszczędzić swój czas, a także mieć pewność, że nie podejmie się złej decyzji, warto zwrócić się do specjalisty, takiego jak Habza Finanse. Ekspert przeanalizuje naszą sytuację i doradzi nam, jaki kredyt lub pożyczka będą najlepszym wyjściem. Następnie odszuka najbardziej korzystną ofertę i przejmie na siebie lwią część formalności związanych ze zobowiązaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here