Co zrobić, żeby spłacić długi przy niskiej zdolności kredytowej

Niska zdolność kredytowa może znacząco utrudnić otrzymanie jakiegokolwiek kredytu. Może to być szczególnie uciążliwe, kiedy potrzebujemy kredytu na spłatę bieżących długów, aby móc odzyskać wolność finansową. Popularny wśród Polaków kredyt konsolidacyjny, pozwalający połączyć wiele zobowiązań w jedno, może być niemal niemożliwy do samodzielnego uzyskania.

Nie oznacza to jednak, że należy się poddawać. Czas jest bardzo ważny, ponieważ im dłużej będziemy czekać, tym bardziej dług będzie rósł i tym trudniejszy stanie się do spłaty. Dlatego też trzeba jak najszybciej szukać alternatywnych rozwiązań, dzięki którym uda się pozbyć długów. W takim razie, co należy zrobić, żeby spłacić swoje zobowiązania mimo niskiej zdolności kredytowej? Czyja pomoc może okazać się pomocna w takiej sytuacji?

Dlaczego niska zdolność kredytowa utrudnia uzyskanie kredytu?

Zanim zajmiemy się kwestią rozwiązania problemu, który stwarza niska zdolność kredytowa, warto wyjaśnić, dlaczego jest ona taka ważna i co sprawia, że w przypadku niskiej zdolności kredytowej uzyskanie kredytu jest takie trudne.

Zdolność kredytowa, czyli zdolność do terminowej spłaty całości kredytu, pozwala bankowi oszacować, czy potencjalnego klienta będzie stać na terminową spłatę rat. Wylicza się ją między innymi na podstawie zarobków, kosztów utrzymania i aktualnych zobowiązań, w tym także pozabankowych.

Udzielanie kredytów jest dla banku ryzykowne. Jeden niespłacający zobowiązania na czas klient nie zagrozi poważnie finansom danej instytucji finansowej, ale, jeśli będzie ich więcej, może pojawić się problem. Banki nie mogą pozwolić sobie na wydawanie pozytywnych decyzji kredytowych absolutnie każdemu, ponieważ bardzo szybko mogłoby to doprowadzić do utraty ich płynności. Właśnie dlatego niska zdolność kredytowa jest problematyczna i sprawia, że asysta pośrednika kredytowego, takiego jak Spłata Kredytów, może okazać się potrzebna.

Pośrednik kredytowy pomoże w uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej

Samodzielne wnioskowanie o kredyt w większości przypadków nie jest dobrym wyjściem. Szczególnie, jeśli chcemy zaciągnąć kredyt na bardzo dużą kwotę lub mamy niską zdolność kredytową. Składając wniosek o kredyt samemu, ryzykujemy nie tylko, że otrzymamy negatywna decyzję kredytową, ale też, że kredyt będzie zbyt drogi lub z innego względu nieatrakcyjny.

Jeśli chcemy zwiększyć swoje szanse na otrzymanie kredytu mimo niskiej zdolności kredytowej (a także upewnić się, że będzie on przyznany na dobrych warunkach), powinniśmy zwrócić się do dobrego eksperta kredytowego, czyli na przykład do Spłata Kredytów. Możemy w ten sposób zapewnić sobie pozytywną decyzję kredytową, a także oszczędzić swój czas, nerwy i energię. Nie będziemy musieli bowiem sami zajmować się wyszukiwaniem idealnej oferty i przeprowadzaniem negocjacji z bankiem.

Pośrednik kredytowy pomoże w pozyskaniu kredytu konsolidacyjnego, kredytu oddłużeniowego lub dowolnego innego kredytu. Zanim podejmie on jakiekolwiek działania, zawsze przeprowadzi rzetelny wywiad z klientem i przeanalizuje jego sytuację finansową, tak, aby móc jak najlepiej mu doradzić i pozyskać dla niego jak najlepszy możliwy kredyt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here