Wykończenie elewacji dzięki profilom budowlanym jest tym, co zadba o nasz dom od zewnątrz, a jednocześnie poprawi jego wygląd.

Dom, to nie tylko wszystko to, co w środku. Pięknie wykończone ściany, doskonale urządzone wnętrza, dbałość o detale, to wszystko wymaga jeszcze odpowiedniej oprawy zewnętrznej. Przy budowie domu musimy zadbać również o to, by jego elewacja była mocna, odporna, odpowiednio zabezpieczona, ale też prezentowała się w odpowiedni sposób. Zdecydowanie więcej ludzi będzie oglądać nasz dom z zewnątrz niż od środka. Producenci artykułów budowlanych dbają dziś o to, by ich produkty były najwyższej jakości i jednocześnie zaspokajały potrzeby estetyczne swoich klientów.  Elewacja nie musi być banalna, nudna i jednolita.

Czym są profile budowlane?

Wśród profili budowlanych znajdziesz wszelkie elementy niezbędne do wykończenia elewacji budynku, które podniosą jej trwałość, jak również walory estetyczne. Poniżej przedstawiamy podstawowe profile używane w budownictwie wykończeniowym.

Okapniki mają służyć odprowadzaniu wody z elewacji ociepleniowej, dodatkowo wzmacniają elewację i stanowią jej estetyczne wykończenie. Ich montaż nie jest wymagający. Należy pamiętać o tym, że okapniki umieszcza się tak, by trzymały wodę z dala od elewacji. Nad oknem, pod balkonem, tarasem.

Listwy dylatacyjne mają za zadanie tworzyć szczeliny dylatacyjne, czyli takie, które wykonane są w celu zapobiegania pęknięciom elementów wykończeniowych budynku podczas jego pracy. Budynek bowiem ulega kilku rodzajom ruchów: ruchom termicznym, spowodowanym zmianami temperatur, osiadaniu budynku, którego intensywność uzależniona jest od rodzaju podłoża, ruchów sejsmicznych, a także samemu wiatrowi.

Kapinosy to profile wykorzystywane do odprowadzania wody deszczowej z czapy komina, balkonu, parapetu, tak, by woda nie dostała się pod dany element. Nadmiar wilgoci może być dla domu bardzo niebezpieczny, szczególnie zimą, kiedy nieprzewidziany lód mógłby doprowadzić do pękania, czy wręcz oddzielania się zewnętrznych części.

Bonie służą do ozdabiania elewacji, tworzą podziały które podnoszą walory estetyczne. Mają one charakter dekoracyjny i są bardzo efektowne. Boniowanie to bardzo prosty i niedrogi sposób na to, by dodać swojemu domowi wyjątkowego charakteru. Największą popularnością cieszą się bonie z siatką z elementem traconym. Obecna technologia wykorzystywana do ich produkcji, pozwala na wykonanie boni niezwykle wytrzymałych na czynniki zewnętrzne, odporne na wiatr i wilgoć.

Kątowniki stosowane są do wykonywania zbrojeń narożników w systemach dociepleniowych. Mają właściwości zbrojeniowe i powinny zabezpieczać każdy narożnik. Najpopularniejsze są kątowniki PCV z siatką. Ich montaż nie jest trudny, ani wymagający.

Listwy przyokienne to prosty sposób na prawidłowy montaż okien.

Szeroki wybór spośród bardzo klasycznych, po pięknie zdobione listwy elewacyjne sprawia, że każdy może znaleźć coś idealnie pasującego do jego domu, co stanie się niebanalną dekoracją.

Ładna elewacja

Elewacja budynku może być wykonana w taki sposób, by wyróżniać Twój dom spośród innych. Dzięki odpowiednim profilom budowlanym, a także odrobinie fantazji, możesz sprawić, że nikt nie przejdzie obok Twojej posesji obojętnie. Baw się kolorem, wzorem i fakturą. Obecnie modne są elementy drewniane, wciąż jednak świetnie prezentuje się kamień dekoracyjny i stara dobra cegła.

Są kraje, w których wszystkie budynki są do siebie podobne tak bardzo, że nietrudno o próbę wejścia przez przypadek do sąsiada.
W Polsce mamy ogromną dowolność w tym względzie. Możemy sobie pozwolić na to, by nadać swojemu domowi wyjątkowego charakteru, stylu, który będzie pasował do jego wnętrza i mieszkańców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here