Przenieś obraz na tkaninę

0
3001

Masz pomysł na świetny tekst na koszulkę albo chcesz mieć poduszkę ze zdjęciem swojego kota? Jesteś artystą, któremu marzy się materiał z niepowtarzalnym wzorem? Rozwiązanie jest proste – druk na tkaninach.

Sposobów jest kilka. Najpierw musisz mieć projekt. Możesz stworzyć go sam, znaleźć w internecie albo kupić gotowy. Ten ostatni sposób jest najlepszy, gdy potrzebujesz większej ilości materiału a druk ma się na nim powtarzać. Dlaczego? Dlatego, że profesjonalne firmy zajmujące się nadrukiem na tkaninach zazwyczaj mają zatrudnionych artystów, którzy przygotowują dla nich projekty. Potrafią też oszacować jakiej wielkości powinien być nadruk, jak często i w jakiej konfiguracji ma się powtarzać. Jest to istotne, gdy zamawiasz większą ilość materiału, który później zamierzasz podzielić na mniejsze kawałki. Nie chciałbyś przecież, żeby na twoich dizajnerskich koszulkach był raz pies z głową a raz bez, prawda?

Gdy masz już projekt, możesz przystąpić do wykonania. W internecie jest pełno tutoriali jak przenieść obraz czy napis na tkaninę. Jeżeli twój projekt nie jest bardzo skomplikowany i czujesz się na siłach żeby podjąć się tego zadania samodzielnie, to na pewno sobie poradzisz. Jeżeli jednak marzy ci się obraz Moneta na ścierkach kuchennych, oddaj to profesjonaliście. Pamiętaj też, że samodzielnie wykonasz nadruk na gładkich, bawełnianych tkaninach. Inne wymagają bardziej specjalistycznego sprzętu.

Czym jeszcze różni się metoda DIY od usług firmy zajmującej się nadrukiem? Oczywiście ceną. Przeniesienie wydruku na tkaninę samemu jest tańsze, ale musimy brać pod uwagę możliwość, że jednak coś nam nie wyjdzie. Koszt pracy profesjonalisty jest rożny. Zależy m.in. od wielkości nadruku, materiału czy tego, na kiedy projekt ma być gotowy.

Jakie są korzyści z druku na tkaninach? Ogromne. Będziesz mieć coś oryginalnego, czego nie kupisz w sklepie. Twoje ubrania, poszewki i inne tkaniny będą miały teksty i obrazy, które coś dla ciebie znaczą. Będziesz mógł poczuć się jak artysta, który decyduje o swoim dziele. Powodzenia!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here