Czym zajmuje się kancelaria sukcesyjna

Sukcesja to proces, który dotyczy praktycznie każdej firmy. W Polsce termin ten jest dla wielu wciąż tajemniczy. Na szczęście w naszym kraju nie brakuje specjalistów w tej dziedzinie. Tego rodzaju usługi świadczą chociażby kancelarie sukcesyjne.

Co to jest sukcesja?

Terminem tym określamy sposób pochodnego nabycia prawa, wskutek którego powstaje stosunek następstwa prawnego pomiędzy nabywcą a zbywającym. Wyróżniamy dwa rodzaje sukcesji: syngularną oraz uniwersalną. W pierwszym przypadku mówimy o nabyciu ściśle oznaczonych praw. Sukcesja uniwersalna natomiast dotyczy sytuacji, w której nabywca wchodzi w ogół praw i obowiązków zbywcy. Z tego rodzaju sukcesją mamy do czynienia w przypadku dziedziczenia czy przekształcenia spółek prawa handlowego. Dlatego właśnie tego typu procesy dotyczą wszystkich przedsiębiorców. Każdy prędzej czy później będzie musiał przekazać swój biznes w ręce następców. Dlatego warto się do tego odpowiednio przygotować.

Kancelaria sukcesyjna – jak może nam pomóc?

Przeprowadzenie sukcesji najlepiej dokonać ze wsparciem specjalistów. Proces ten wymaga bowiem wcześniejszego przygotowania. Działanie w pośpiechu może bowiem okazać się zgubne. Dlatego pomocna okazuje się kancelaria sukcesyjna. Jej prawnicy są wyspecjalizowani w przekształcaniu spółek tak, by biznes mógł być prowadzony w nowej, bezpiecznej formie prawnej. Przeprowadzenie takich zmian pozwoli przygotować następców do przejęcia władzy w firmie. Więcej o tym przeczytasz tutaj https://kancelariacw.pl/sukcesja/. Kancelaria sukcesyjna zajmuje się każdym etapem tego procesu. Począwszy od analizy kondycji firmy specjaliści wskażą mocne i słabe strony przedsiębiorstwa. Dzięki temu będzie można trafnie zaplanować przeprowadzenie sukcesji. Na każdy etap uda się bowiem wygospodarować tyle czasu, ile jest potrzebne. Kancelaria sukcesyjna będzie także monitorowała postępy we wdrażaniu planu i reagowała na pojawiające się problemy. Z takim wsparciem przejście przez cały proces nie będzie kłopotliwy, a Ty będziesz mógł spokojnie przejść na emeryturę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here