wzór listu motywacyjnego

Przeglądając oferty pracy, ważne jest, żeby zwrócić uwagę na to, czy wymagany jest list motywacyjny. Ważne jest, aby w takim przypadku dostarczyć go. Jest to na tyle istotny element, że pracodawca, przeglądając aplikacje, może odrzucać wszystkie niezawierające listu. Kierując aplikację na konkretne stanowisko, warto zaryzykować i wysłać list motywacyjny, nawet jeśli pracodawca o niego nie prosił.

W innych przypadkach list może nie być konieczny, a wręcz uznany za nadgorliwość.

Pisząc taki list warto jest skorzystać z gotowych wzorów które będą składały się ważnych elementów. Nie warto przygotowywać go spontanicznie czy tak samo dla różnych ofert pracy. Personalizacja i staranne przygotowanie listu może przesądzić o sukcesie naszej aplikacji.

Wzór listu motywacyjnego powinien składać się z następujących elementów:

– danych osobowych i adresowych aplikanta oraz adresata,
– wstępu, rozwinięcia i zakończenia,
– zwrotów grzecznościowych,
– życiorysu zawodowego,
– konkretnych argumentów przemawiających za kandydatem,
– czytelnej struktury treści.

Pisząc list motywacyjny, powinniśmy zwrócić uwagę na atrakcyjność, konkretność i czytelność treści. Należy zwracać się bezpośrednio do pracodawcy informując, o jaką pracę się ubiegamy oraz dlaczego warto właśnie nas wybrać. Przedstawiając doświadczenie, warto pochwalić się osiągnięciami, lub w przypadku jego braku zaznaczyć chęć do szybkiej nauki i zdobycia niezbędnego doświadczenia. Prezentując siebie, można zaznaczyć własne cechy osobowości, które mogą być decydujące dla danego stanowiska. Oczywiście należy nawiązać do stawianych wymagań w ofercie pracy, odnosząc się do nich konkretnymi argumentami zawierającymi informacje liczbowe i czasowe. Nie powinna jednak być to być kopia CV, tylko jej rozszerzeni i uzupełnienie. Należy przekonać pracodawcę, że warto postawić właśnie na nas. Chwaląc firmę, do której aplikujemy, warto zwrócić uwagę na podejmowane działania lub wartości, dzięki którym stawiamy właśnie na nią.

Przeczytaj też: https://twojepajeczno.pl/porady/list-motywacyjny-dlaczego-warto-go-napisac/

Od strony technicznej dobrze, jeśli list podzielony jest na akapity i nagłówki. Nie może zajmować on też więcej miejsca niż strona A4 i zawierać zbędnych dodatków, które utrudnią czytanie. Treść powinna być odpowiednio nasycona zwrotami grzecznościowymi. Na koniec należy dodać własnoręczny podpis i listę załączników.
Warto zaznaczyć swoją gotowość do spotkania rekrutacyjnego i podjęcia wybranej pracy.

Na stronie www.aplikuj.pl/cv/wzory-listow-motywacyjnych/ możemy znaleźć dostępne spersonalizowane wzory listów motywacyjnych dla różnych zawodów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here