Biznes może mieć wiele form, ale często wymaga szybkiej reakcji oraz sprawnego odpisywania na maile i wiadomości na czacie. Do tego trzeba zadbać o prezencję, jeśli w trakcie pracy spotykasz się z klientami. Wszystkie te wymagania pozwoli spełnić dobrze dobrane urządzenie mobilne. Może warto postawić na tablet? A jeśli tak to jaki tablet dla biznesmena wybrać?

Są osoby, które uważają, że tablety nie mają sensu. Z drugiej strony, co roku sprzedawane są miliony tych urządzeń. Tablet jest bardziej poręczny od netbooka, bardzo lekki i wygodny w obsłudze. Szybko wyszukasz potrzebne informacje czy sprawdzisz skrzynkę pocztową. Nie dla każdego będzie idealnym rozwiązaniem, ale wielu biznesmenów może docenić praktyczność takiego sprzętu.

Jaki rozmiar tabletu wybrać?

Aby faktycznie urządzenie było wygodne w obsłudze i sprzyjało wydajniejszej pracy, musisz wybrać tablet w odpowiednim rozmiarze. Jeśli na co dzień nosisz ze sobą pięciocalowego smartfona, nie ma sensu kupować tabletu 7”. Lepiej postawić na większy wyświetlacz – popularne są modele 10”. Takie urządzenie pozwoli na znacznie wygodniejsze przeglądanie stron, czytanie wiadomości, a także prezentowanie klientom gotowych projektów czy grafik.

Tablet z rysikiem

Jaki tablet dla biznesmena? Wśród najważniejszych punktów powinien znaleźć się rysik. Tu znów zdania są podzielone – niektórzy użytkownicy uważają rysik za zbędny gadżet. To prawda, że tablet można spokojnie obsługiwać za pomocą palców, ale rysik jest jeszcze wygodniejszy. Jednak ważniejsze może się okazać to, że tablet z rysikiem wygląda znacznie bardziej profesjonalnie – zrobisz dużo lepsze wrażenie na kliencie. Unikniesz też nieco krępującego mazania tłustymi czy spoconymi palcami po ekranie. Na niektórych wyświetlaczach ślady są bardzo dobrze widoczne, co nie jest pożądane, gdy właśnie prezentujesz efekty swojej pracy albo galerię przedstawiającą portfolio. Rysik nie zostawia żadnych śladów.

Co więcej, za pomocą rysika można szybko sporządzić notatki, czy np. rozrysować uproszczony schemat podczas rozmowy z klientem. Nie musisz nosić ze sobą stosu kartek i długopisu. Wystarczy tablet z rysikiem, by tworzyć nieskończone ilości notek.

Zwróć uwagę na kąty widzenia

Podczas kupowania tabletu dla biznesmana warto zwrócić uwagę na kąty widzenia. O co chodzi? Niektóre monitory wyświetlają obraz w taki sposób, że obraz jest dobrze widoczny tylko pod kątem prostym. Nowocześniejsze ekrany mają natomiast zwykle technologię IPS, która sprawia, że na tablet można patrzeć z boku, ukosa, góry czy dołu i obraz będzie wyraźny. To przydatne podczas rozmowy z klientami – nie musisz manewrować urządzeniem tak, by treść była widoczna dla wszystkich zainteresowanych.

Dodajmy, że brak IPS nie zawsze oznacza słabe kąty widzenia. Przed kupnem tabletu warto zajrzeć do artykułów z testami – kąty widzenia są stałym elementem recenzji.

Rozwiązania 2w1

Jeśli chcesz mieć tablet, ale jednocześnie nie możesz sobie pozwolić na rezygnację z fizycznej klawiatury, zamiast typowego tabletu dla biznesmana możesz wybrać model 2w1. Urządzenia hybrydowe mają klawiatury montowane na magnetyczne zaczepy. Jeżeli będziesz musiał napisać długiego maila, klawiaturę podłączysz w ciągu sekundy. Równie łatwo rozdzielisz elementy, gdy potrzebny będzie jedynie dotykowy ekran.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here