Praca z drzewem po włosku

0
1724

Każda branża ma swojego lidera, markę, która pierwsza przychodzi na myśl nawet osobom będącym laikami w danym temacie. Jeżeli chodzi o obróbkę drewna i ogólną pracę z tym materiałem, to marką taką jest CMT. Narzędzia produkowane przez tę Włoską firmę znane są dziś na całym świecie, a charakterystyczna, pomarańczowa kolorystyka tych produktów stała się wręcz synonymiczna z ich dobrą jakością i niezawodnością. Założona kilka dekad temu firma CMT wciąż ma swoją główną siedzibę we Włoszech, ale jej fabryki można znaleźć dzisiaj również w takich krajach jak Stany Zjednoczone czy Hiszpania.

Co trzeba zrobić, aby stworzyć produkt godny marki CMT? Narzędzia te, podobnie jak wszystkie inne rzeczy wyróżniające się wysoką jakością, muszą być tworzone z pasją i zaangażowaniem. Każdy, kto pracuje z drewnem, wie, że wydostaje się z niego tylko to, co się do niego włoży. Im więcej zapału i pracy zainwestujemy w dany kawałek tego szlachetnego surowca, tym wspanialszy osiągniemy efekt. Ta sama zasada dotyczy produkcji narzędzi do obróbki drzewa.

Najpierw projekt

Wszystko zaczyna się od dobrego pomysłu. Dział techniczny CMT wykorzystuje technologię komputerową i swoje praktyczne doświadczenie inżynierskie w projektowaniu nawet najprostszych narzędzi. Bez doświadczenia w pracy z drewnem nawet najlepsze umysły nie stworzyłyby narzędzi, które w trakcie pracy wydają się stolarzowi wręcz przedłużeniem jego rąk. To właśnie dzięki połączeniu nowych technologii i wieloletniej ekspertyzy w pracy z tym surowcem, inżynierowie CMT tworzą produkty nie tylko trwałe i precyzyjne, ale również wygodne w użyciu.

Potem materiały

Przekształcenie projektu w gotowy produkt wymaga znalezienia odpowiednich materiałów do jego wykonania. Muszą one całkowicie spełniać wymagania postawione przez projektantów. Dobrą firmę można poznać po tym, że na jakości wykorzystywanych surowców nie oszczędza – i nie inaczej jest z CMT narzędzia tej marki wykonane są wyłącznie z wysokiej jakości surowców oraz przy zastosowaniu najnowszych technologii i patentów.

I w końcu produkcja

Firma CMT stale inwestuje w najnowszą technologię sprzętu do obróbki oraz innowacyjne oprogramowanie do produkcji swoich narzędzi. Rezultatem jest to, że cały proces produkcji – od toczenia i frezowania stalowych trzpieni aż do lutowania i ostrzenia krawędzi tnących – jest całkowicie zautomatyzowany. A ponieważ maszyny są tylko tak inteligentne, jak używające ich osoby, firma dokłada wszelkich starań, aby zatrudniać najlepszych fachowców i operatorów w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here