Suchościeralne tablice magnetyczne na wymiar, czyli 5 sposobów na tworzenie kreatywnej przestrzeni

0
1728

Tablica do pisania markerem — edukacja i kreatywność

Ewolucja tablic do pisania, kiedyś typowo szkolnego narzędzia, zaprowadziła je na konferencje, uniwersytety, biura, a nawet do domów. Wynika to z wygody ich użytkowania. Korzystając z suchościeralnej tablicy nie trzeba martwić się o resztki kruszącej się kredy, mokre gąbki i mazy na powłoce. Suchościeralne tablice magnetyczne na wymiar można dostosować do każdego wnętrza, a już sama ich obecność wprowadza bardziej kreatywną atmosferę. Poznaj 5 sposobów na tworzenie twórczego środowiska pracy, nauki i zabawy.

Sketchnoting na magnetycznej tablicy

Czym jest tajemniczo brzmiący sketchnoting? To technika szybkiego zapamiętywania informacji poprzez ich graficzne przedstawianie. Obrazki łatwiej zapadają w pamięć, co przyspiesza proces przyswajania przekazywanych treści. Coraz częściej można  spotkać się ze stosowaniem tej techniki na konferencjach, szkoleniach i wykładach. Na niektórych są nawet wynajmowane osoby profesjonalnie zajmujące się sketchnotingiem, które równolegle z prowadzącym przekazują wykład, tylko że rysując markerem. Tablica do notowania jest często wybieranym narzędziem do sketchnotingu, ze względu na jej łatwość w transporcie, a przy tym wielofunkcyjność.

Zainteresował Cię temat sketchnotingu? Dowiedz się więcej z artykułu na ten temat.

Tablica na magnesy to zabawa i nauka dla dzieci

Tablica magnetyczna, której powierzchnia pokryta jest liniami, kratką, czy kropkami to przydatne narzędzie do nauki pisania. Dzieci przepadają za tablicami ponieważ mogą swobodnie rysować, przypinać magnesy, a potem przedstawiać swoje dzieła rodzicom. Linie, kratki, czy kropki mogą być pomocą w nauce pisania dla najmłodszych, ale sama tablica ułatwi też życie rodzicom. Suchościeralne tablice mogą być małe i dostosowane do wnętrza, ale ich plusem przede wszystkim jest to, że nie wymagają bałaganu, który jest obecny przy innych rodzajach tablic.

Flipcharty na uniwersytecie i w przedszkolu

Biała, ścienna, magnetyczna tablica to jedna z rzeczy, która najczęściej kojarzy nam się ze szkolnictwem. Ma swoje zastosowanie nie tylko we wczesnej edukacji (jak w czasie nauki pisania) ale na każdym etapie nauczania. W tym edukacji wyższej, na każdym uniwersytecie można znaleźć tablice: z notatkami, ogłoszeniami, informacjami. Przewagą tablic magnetycznych i korkowych jest możliwość przypinania do nich rzeczy. Niejeden student sprawdza właśnie swoje wyniki przypięte do magnetycznej, czy korkowej tablicy. Być może właśnie ze względu na szkolne skojarzenie z notowaniem na tablicy sketchnoting jest tak skuteczną metodą nauki.

Brainstorming w każdym biurze

W każdym zawodzie raz na jakiś czas potrzebna jest porządna burza mózgów. Poszukiwanie nowych pomysłów, rozwiązywanie problemów, czy tworzenie planów jest bardziej efektywne w grupie. Dzięki dyskusji powstają koncepcje, na które nikt nie wpadłby indywidualnie. Jednak burze mózgów nie byłyby tym samym bez notowania wszystkich, nawet najbardziej szalonych pomysłów. Tam, gdzie stoi tablica magnetyczna, tam najłatwiej o pomysłową dyskusję, pełną rozwiązań, planów i ulepszeń.

Domowe rozpiski obowiązków

Edukacja i kreatywność są ważnymi częściami życia każdego człowieka, ale często potrzebne jest wsparcie w bardziej przyziemnych kwestiach. Jedną z nich jest organizacja życia domowego. Niezależnie od tego, czy jest to domostwo zamieszkałe przez wielopokoleniową rodzinę, czy ledwo znających się studentów, podział obowiązków domowych bywa kwestią sporów. Rozpisywanie domowych zadań, list zakupów, czy przypinanie rachunków na ogólnodostępnej magnetycznej tablicy, pozwala uniknąć nieporozumień i uregulować życie domowe.
A kiedy wszystkie obowiązki zostaną wykonane, zawsze można wykorzystać tablicę magnetyczną do gier i zabaw!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here