Twój e-PIT - sprawdź przed końcem kwietnia

Od bieżącego roku (2019) Ministerstwo Finansów wystartowało z projektem całkowitego rozliczania podatków przez Internet. Platforma on-line ma być funkcjonalnym i wygodnym rozwiązaniem dla milionów Polaków. Coraz więcej spraw załatwiamy za pośrednictwem sieci internetowej – płacimy rachunki, wykonujemy przelewy bankowe, wykupujemy różne usługi. Polscy podatnicy mają okazję wypróbować rozliczenie PIT 2019 całkowicie zdalnie, za pomocą komputera i bez opuszczania swoich czterech ścian.

Rozliczanie PIT 2019 jeszcze nigdy nie było tak proste. To zdecydowanie duże udogodnienie dla wszystkich rozliczających się obywateli, a przede wszystkim ogromna oszczędność czasu. Nie musimy bowiem martwić się o terminy, korzystać z usług księgowości czy prosić znajomych o pomocną rękę. Od tego roku podatek będzie rozliczony automatycznie, przez system internetowy. Wciąż jednak mamy możliwość zalogowania się na dedykowany portal internetowy.

Pojawia się pytanie – po co mielibyśmy jeszcze to robić, skoro system nie potrzebuje naszej ingerencji ani zgody i rozliczy za nas automatycznie wszystkie formalności? Odpowiedź jest prosta i jednoznaczna – czasem w systemie mogą pojawić się drobne błędy dotyczące na przykład naszych danych osobowych, a wtedy powinniśmy je skorygować.

Żaden system nie jest perfekcyjny i mogą tamże wystąpić różnie nieścisłości. Ponadto wciąż musimy wykazać – jeśli oczywiście takowe posiadamy – inne źródła zarobku, niż te, które wpłynęły do fiskusa od naszych pracodawców. Jeśli dorabialiśmy sobie gdzieś w wakacje, albo w inny sposób otrzymaliśmy jakąś wartość pieniężną, to powinniśmy uzupełnić brakujące dane o tym fakcie na ministerialnej stronie internetowej. To niektóre powody dlaczego warto sprawdzić program Twój e-PIT. Poza tym warto sprawdzić coś, co będzie obowiązywać przez najbliższe lata.

Warto zaznajomić i oswoić się z platformą internetową, ponieważ coraz więcej spraw urzędowych będziemy właśnie – na wzór na przykład państw zachodnich – rozwiązywać i załatwiać drogą elektroniczną. Jeśli już raz poznamy zasady rządzące tego typu nowinkom, nie będziemy zaskoczeni za rok. Warto się zalogować i zaakceptować swojego PIT-a wcześniej, dzięki temu dostaniemy zwrot podatku znacznie sprawniej.

Rodzi się pytanie – co po zalogowaniu na serwis internetowy? Jak rozliczyć PIT przez internet? Nie ma nic prostszego, wystarczy że dokładnie i skrupulatnie sprawdzimy dane osobowe i dotyczące naszych zarobków, a następnie zatwierdzimy jednym kliknięciem myszki cały PIT. Tutaj proces się kończy, ponieważ nasz PIT zostanie zaakceptowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here