Kosztują więcej, niekiedy miesięczna opłata jest kilkakrotnie wyższa niż przedszkoli publicznych, lecz cieszą się znacznie większym zainteresowaniem i zaufaniem rodziców. Prywatne przedszkola obecnie zajmują ważne miejsce na mapie edukacji i wychowania młodego człowieka. Powstaje ich coraz więcej, ich społeczność się poszerza, a chętnych wciąż jest więcej niż miejsc, które mogą zapewnić. Niepubliczne placówki różnią się między sobą, nie tylko ceną, ale przede wszystkim ofertą. Są jednak takie, które tylko w niewielkim stopniu przekraczają miesięczne koszty opieki w przedszkolu publicznym.

Dziecko potrzebuje uwagi

3-letni maluch, który od swoich pierwszych dni życia przez cały czas był najważniejszy dla swojego rodzica poświęcającego mu całą swoją uwagę, w nowym środowisku będzie czuł się obco. Wśród innych dzieci nie będzie już tym jednym i najważniejszym. W przedszkolach publicznych grupy są większe niż w prywatnych, co jeszcze bardziej potęguje ten problem. Brakuje często indywidualnego podejścia do każdego dziecka i poświęcenia mu odpowiednio dużo uwagi. Inaczej jest w przedszkolach niepublicznych, w których grupy składają 10-20 osób, jest więcej wychowawców i opiekunów. To pozwala na indywidualne podejście do każdego malucha, zwiększa możliwości obserwacji jego zachowania i dostosowania metod edukacji, zabaw, a także aktywności do jego charakteru, usposobienia i zainteresowań. Przykładem jest przedszkole prywatne w Poznaniu  Przedszkole-kropka.pl, które bardzo mocno koncentruje się na budowaniu więzi z każdym dzieckiem, na wzbudzeniu jego zaufania i sympatii, na pielęgnowaniu relacji opierających się na przyjaźni, akceptacji oraz miłości do drugiego człowieka. To jedna z najważniejszych cech, jakimi wyróżnia się przedszkole niepubliczne.

Przedszkole inne niż wszystkie

Przedszkole prywatne w Poznaniu może zaoferować dzieciom i rodzicom znacznie więcej. Często są to miejsca ukierunkowane na wspieranie samodzielności dzieci, nauce języków obcych, rozwoju manualnych i muzycznych zdolności, nauce szacunku do drugiego człowieka, współpracy i wzajemnej pomocy. Łączą wychowanie z zabawą i nauką, a miejsca, w którym powstają sprzyjają ich bezpieczeństwu. Przedszkole prywatne w Poznaniu Kropka znajduje się na poznańskich Ogrodach, w cichej i spokojnej okolicy. Nie jest to przypadek, większość placówek niepublicznych powstaje blisko terenów zielonych, które umożliwiają spędzanie czasu wolnego na świeżym powietrzu oraz pielęgnowaniu relacji dziecko-natura. Ponadto nierzadko w przedszkolach prywatnych dzieci bawią się zabawki wykonanymi przez samych opiekunów. Jest to dowodem ich kreatywności i wyjątkowego zaangażowania w swoją pracę. Takie zabawki są także gwarancją bezpieczeństwa, sprzyjają pobudzaniu wyobraźni i rozwoju zdolności manualnych młodego człowieka.

Jeść zdrowo i smacznie

W przedszkolach prywatnych szczególną wagę przywiązuje się do diety dziecka. Posiłki są pełnowartościowe oraz zdrowe, powstają ze świeżych produktów, często od lokalnych dostawców. Dla dzieci o szczególnych potrzebach opracowuje się specjalne diety bezmleczne, bezglutenowe i wykluczające pojedyncze alergeny. Nie zapomina się jednak o smaku, który to przecież jest podstawą, aby zachęcić do jedzenia małego niejadka.

Bezpieczeństwo, radość, uśmiech i szczęście dziecka to bezcenne wartości. W pierwszych latach jego życia są szczególnie ważne, to wiek przedszkolny jest czasem, kiedy tworzą się fundamenty systemu wartości młodego człowieka, a także jego zainteresowań i pasji. To w przedszkolu wszystko się zaczyna.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here