Jakie usługi realizowane są przez biura księgowe z Wrocławia?

0
1647

Rodzaj świadczonych usług nie zależy od miejsca prowadzenia biznesu. Oznacza to, że księgowość w zasadniczy sposób nie różni się od księgowości w innych polskich miastach.

Praktycznie wszystkie profesjonalne biura rachunkowe oferują ten sam lub niezwykle do siebie podobny pakiet usług. Oczywiście niektóre z nich ze swoich zadań wywiązują się nieco lepiej, przez co są w stanie przyciągnąć większą liczbę klientów. Poza tym oferty biur rachunkowych różnią się od siebie pod względem ceny poszczególnych usług. Jednak pakiet usług księgowych we Wrocławiu w zasadniczy sposób nie będzie różnił się od pakietu usług oferowanych przez biura rachunkowe z Warszawy czy Gdańska. Co wchodzi w pakiet takich usług?

Usługi księgowe

To podstawowe usługi realizowane przez każde biuro rachunkowe. W ramach tego typu usług buro podejmuje się prowadzenia Ewidencji Ryczałtowej przedsiębiorstwa, prowadzenia Podatkowej Księgi Przychodów i Rozchodów lub prowadzenia pełnej księgowości firmy, czyli tzw. Ksiąg Handlowych. W ramach każdego z wymienionych pakietów usług biura rachunkowe realizują różne czynności. Zasadniczo jest to zbieranie i przetwarzanie wszystkich dokumentów finansowych wystawianych i otrzymywanych przez firmę, a także przygotowywanie i wysyłanie różnego rodzaju deklaracji podatkowych oraz odpowiednich dokumentów do ZUS. Księgowość obejmuje również prowadzenie ewidencji VAT, co pozwala uniknąć wielu nieprawidłowości, do których często dochodzi przy samodzielnym rozliczaniu faktur przez przedsiębiorcę.

Usługi kadrowo-płacowe

Dodatkowe usługi realizowane przez biura rachunkowe są związane z bieżącą obsługą firm w zakresie spraw związanych z zatrudnieniem. Księgowość we Wrocławiu obejmowała będzie zatem również takie usługi jak przygotowanie umów o pracę, rozliczanie urlopów i zwolnień lekarskich, rozliczanie czasu pracy pracowników czy przygotowywanie listy płac. Biura rachunkowe zajmują się m.in. przygotowywaniem i wystawianiem rocznych rozliczeń podatkowych dla pracowników, przygotowywaniem deklaracji do ZUS i ich wysyłką, bieżącą kontrolą szkoleń BHP, kontrolowaniem ważności badań lekarskich pracowników i wieloma innymi sprawami, którymi standardowo zajmuje się dział kadr w firmie.

Usługi doradcze

Większość biur rachunkowych świadczy również różnego rodzaju usługi doradcze, w tym pomaga optymalizować firmowe podatki. Profesjonalne usługi księgowe we Wrocławiu obejmować będą zatem również pomoc przy zawieraniu umów leasingowych, rozliczaniu projektów unijnych, na które firma otrzymała dofinansowanie czy w przygotowaniu biznesplanu, który ma pomóc w otrzymaniu tego typu dofinansowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here