Zalety prowadzenia działalności franczyzowej

Zastanawiasz się nad rozpoczęciem działalności franczyzowej? To już pierwszy krok do rozpoczęcia udanej biznesowej współpracy. Czy franczyza faktycznie się opłaca? Sprawdź, na jakie korzyści możesz liczyć, decydując się na związanie z siecią franczyzową.

Pewny zysk ze znaną marką

Pierwszą zaletą systemu franczyzowego jest to, że można współpracować ze znaną, rozpoznawalną wśród klientów marką. Co za tym idzie, nie trzeba martwić się o promocję i marketing. Odchodzi również problem czasochłonnego budowania bazy klientów.

Gdy otworzysz dany punkt, z pewnością odwiedzą go klienci, którzy lubią dany brand, kojarzą go lub są do niego przyzwyczajeni. A to przekłada się na powodzenie działalności, w tym uzyskiwany przychód – w skali miesiąca może wynieść on nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Kompleksowe wsparcie

Pracownicy etatowi, którzy myślą o przejściu „na swoje”, często obawiają się, że prowadzony biznes ich przerośnie, a oni będą pozostawieni ze wszystkim sami sobie.

Franczyza eliminuje ten problem, bo franczyzobiorca już od samego początku otrzymuje od franczyzodawcy niezbędne, kompleksowe wsparcie: merytoryczne, logistyczne, produktowe, oraz niezbędne know-how by z powadzeniem prowadzić własny biznes itd. Dodatkowo może on korzystać z ogólnopolskich akcji promocyjnych i reklamowych.

To przeważnie nieosiągalne w przypadku działalności gospodarczej prowadzonej całkowicie „od zera” przez przedsiębiorcę. Tymczasem nawet osoby nieposiadające doświadczenia we własnym biznesie zyskują na współpracy, jaką jest franczyza.

Korzystne warunki dostaw

Znana marka ma wypracowane własne mechanizmy współpracy z kontrahentami i dostawcami. Franczyza umożliwia korzystanie z gotowych, sprawdzonych rozwiązań biznesowych. Znacznie ułatwia to codziennie prowadzenie i zarządzanie swoją działalnością.

Franczyza to sprawdzony pomysł na biznes

Osoby, które poszukują alternatywy dla pracy na etacie, często wabione są propozycjami różnych niesprawdzonych „biznesów”, które okazują się nieopłacalne finansowo, a przy tym nie gwarantują i stabilności i powodzenia.

Ale franczyza to pomysł na biznes, który sprawdza się dobrze od lat, i to na całym świecie. Ta bezpieczna forma współpracy obwarowana  jest umową, która określa zasady współpracy oraz obowiązki obu stron – franczyzodawcy i franczyzobiorcy. Wystarczy rozejrzeć się po ulicy i zobaczyć, ile wokół otwartych jest punktów franczyzowych. To po prostu musi się opłacać.

Franczyza – oferty znanych sieci

Jeśli więc poszukujesz rozwiązania pośredniego między pracą etatową a prowadzeniem własnego biznesu, to doskonałym rozwiązaniem będzie właśnie franczyza. Oferty są bardzo zróżnicowane i wszystko zależy od branży, w jakiej chcesz się sprawdzić, oraz od warunków, jakie cię interesują.

Przykładowo, niektóre sieci franczyzowe oferują bardzo niski wkład początkowy, co ma niebagatelne znaczenie dla osób, które nie dysponują zbyt wysokim kapitałem własnym. Przykładowo niektóre sklepy spożywcze działające w tym modelu proponują około  5 tysięcy złotych „na start”, gwarantując jednocześnie wysokie przychody już od początku współpracy. W związku z tym, bardzo opłacalnym sposobem na biznes może być właśnie franczyza. Oferta jednak jest zawsze uzależniona od konkretnego franczyzodawcy i powinniśmy pamiętać o tym, by dobrze sprawdzić ją przed rozpoczęciem działalności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here