stomatolog

Cały ten kojarzy się w dużej mierze z wysokimi zarobkami. W końcu każdy z nas odczuwa w portfelu niespodziewaną wizytę u dentysty. Nie ma się jednak co dziwić. Czy stomatologia jest rzeczywiście opłacalny zawodem? Co wpływa na wynagrodzenie dentysty? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-stomatolog/

Jak prezentują się zarobki stomatologa?

Najgorzej w takim zawodzie zarabiają stomatolodzy, którzy przyjmują pacjentów w przychodniach na zasadach ubezpieczenia zdrowotnego. Pracują oni w taki sposób, że otrzymują najniższe stawki, ale również pracują mniejszą liczbę godzin, niż stomatolodzy w gabinetach prywatnych. Zdecydowanie więcej zrobią dentyści, którzy pracują w prywatnych gabinetach. Ich dzień w pracy wówczas odpowiednio się wydłuża. Najwięcej zarabiają zaś właściciele prywatnych gabinetów, którzy prowadzą własną praktykę lekarską. Z naszych ustaleń wynika, że istotna jest również płeć, wiek oraz poziom wykształcenia zawodowego.

Cena, w którą płaciła lekarzowi za wizytę Nie idzie w pełni do jego kieszeni. Z tej kwoty dentysta musi płacić asystentowi wynagrodzenie, opłacać pozostałych zatrudnionych dentystów oraz pracowników kliniki dentystycznenej. Dodatkowo musi zakupić za lekarstwa, a także materiały, które będą niezbędne do prowadzenia dalszego leczenia. Dodatkowo musi też opłacić rachunki i podatki wynikające z prowadzenia działalności gospodarczej.

Ile zarabia stomatolog? – Jak wygląda to w liczbach?

Według serwisu branżowych, zajmujących się wysokością zarobków poszczególnych zawodów w naszym kraju, jako stomatolog przeciętnie jesteśmy w stanie zarobić 4224 zł. Jest to kwota uśredniona, czyli możemy domyślać się że statystycznie możemy zarobić mniej lub więcej. Okazuje się, że w takim zawodzie znacznie mniej będą zarabiać mężczyźni przy czym będzie to kwota wynosząca 4188 zł. Kobiety zarabiają zaś około 4238 zł.

Ciekawym faktem jest to, że statystycznie więcej będą zarabiać dentyści w sektorach w publicznych. Sektor prywatny jest w stanie zgromadzić wynagrodzenie dla dentysty wynoszące około 3578 zł. Nieco więcej zarabiają specjaliści doświadczeni wiekowo. Dentyści zarabiający najlepiej znajdują się w grupie wiekowej od 45 do 54 lat. Zarabiają oni około 5653 zł. Rekordzistami w tym zawodzie są właściciele prywatnych klinik, którzy są w stanie wyciągnąć nawet 100 000 zł miesięcznie.

Zobacz też: http://www.komech.pl/behawiorysta-jak-z-nim-zostac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here