Biurowców przybywa z roku na rok. Tylko w 2016 roku do użytku oddano 800 000 m² nowych powierzchni biurowych. Większość z nich obsługują agencje ochrony. Zakres zadań, które wykonują pracownicy firm z branży security jest bardzo rozległy. Sprawdź, jakie usługi można zlecić specjalistom w zakresie bezpieczeństwa.

Pracę agencji ochrony w biurowcach kojarzymy przede wszystkim z ochroniarzami w recepcji. I choć, rzeczywiście, to jeden z elementów obsługi obiektów, nie jest jedynym. Zakres oferty jest znacznie szerszy, a oferowane usługi są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania takich budynków.

Ochrona fizyczna to podstawa

Mimo że coraz częściej wypierana przez nowoczesne technologie, ochrona fizyczna to absolutna podstawa obsługi firmy ochroniarskiej. Co robi pracownik ochrony? Wszystko zależy od indywidualnych ustaleń z administratorem budynku. Często jednak łączy on ogólną obserwację obiektu (naoczną i za pośrednictwem kamer monitoringu) z pracą recepcjonisty. Zajmuje się więc np.:

  • kontrolą wejść i wyjść z obiektu – w tym wydawaniem przepustek tymczasowych i weryfikacją tożsamości pracowników
  • wydawaniem i przyjmowaniem kluczy do pomieszczeń – kontrolując ich stan
  • ewidencją pojazdów wjeżdżających na parking należący do biurowca (w dużych obiektach agencje ochrony umieszczają na zmianie często więcej niż jednego pracownika)
  • troską o ład i porządek w obiekcie – reakcją na sytuacje stanowiące zagrożenia bezpieczeństwa

Warto pamiętać, że najczęściej praca agentów ochrony nie ogranicza się do godzin, w których pracują najemcy biurowca. Obecność pracownika w godzinach wieczornych i nocnych to dodatkowe zabezpieczenie przed włamaniem oraz innymi zagrożeniami.

Inteligentne systemy zabezpieczeń

Czy fizyczna ochrona to wszystko, co mogą zaoferować firmy z branży security? Oczywiście, że nie. Zabezpieczenie obiektu obejmuje również m.in.:

  • instalację i obsługę monitoringu budynku
  • instalację i obsługę systemu alarmowego – m.in. czujników ruchu, dymu, kontroli dostępu
  • instalację oraz obsługę systemu kontroli dostępu oraz kontroli czasu pracy
  • usługi związane z obsługą parkingu biurowego – nierzadko uwzględniające też pobieranie czy kontrolę opłat za postój

Warto podkreślić, że nowoczesne agencje ochrony, np. Konsalnet, oferują także usługi inteligentnego monitoringu, w którym obraz z kamery jest przetwarzany za pomocą specjalnych algorytmów. Takie rozwiązanie pozwala nierzadko ograniczyć do minimum ochronę fizyczną, gwarantując równie wysoki poziom zabezpieczeń.

Usługi dodatkowe, czyli wszystko w ramach współpracy z jednym kontrahentem

Wiele dużych firm z branży security rozszerza swoją ofertę – tak, by zaoferować kontrahentom pełen pakiet usług w ramach outsourcingu. Do tych wykraczających poza standard zaliczyć można np. te związane ze sprzątaniem oraz utrzymaniem porządku na terenie obiektu. Ale to nie koniec. Ciekawą opcją dla administratorów biurowca może się też okazać leasing pracowniczy.

Usługi realizowane przez agencje ochroniarskie dla biurowców z roku na rok się rozszerzają – stając się bardziej nowoczesne i dopasowane do specyfiki działalności takich obiektów. Aby być na bieżąco z ofertą, warto skontaktować się z doradcą firmy ochroniarskiej i dobrać pakiet rozwiązań zgodnie z własnymi oczekiwaniami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here